• Wykonawcy
 • Sklepy
 • Materiały
 • Maszyny
 • Raporty z budowy
 • Lektury
 • Porównania
 • Ogłoszenia
 • Porady
 • Kontakt
 • Autorski komiksowy poradnik dla Klientów

  Drodzy klienci kierujemy do Was porady, które w prosty i schematyczny sposób pokażą jakie zachowania mogą być przyczyną nieporozumień między Inwestorem i Parkieciarzem. Mamy nadzieję, że ułatwi nam to wzajemne relacje :)

   

  1. Przygotowanie pomieszczeń do renowacji podłogi drewnianej.

  Niestety dosyć często zdarza się, że trud jaki musi włożyć parkieciarz w wykonanie swojej pracy jest niedoceniany przez klientów, a wcześniejsze ustalenia są po prostu ignorowane. Bywa, że traktowani jesteśmy jak Panowie od brudnej roboty, tymczasem zawód ten wymaga nie tylko zdolności manualnych, lecz przede wszystkim ogromnej wiedzy i doświadczenia. Wykonując swoje obowiązki często narażeni jesteśmy na działanie substancji szkodliwych, dodatkowym problemem jest duży hałas, spowodowany pracą maszyn używanych w naszym fachu. Cykliniarki wytwarzają poziom hałasu mogący przekroczyć nawet 95 dB, a przecież jest jeszcze wiele innych urządzeń niezbędnych do wykonania naszych zadań. Niestety nie otrzymujemy tak zwanego "szkodliwego" jak to jest w przypadku innych zawodów. Często pracujemy ponad siły dzwigając ciężary przekraczające dopuszczalne normy. Prosimy tylko o trochę zrozumienia i w miarę możliwości wywiązywanie się z wcześniejszych ustaleń. Pozdrawiamy: Parkieciarze.

   

  2. Korzystanie z sanitariatów w domu klienta.

   

  Bywa, że Parkieciarz jest traktowany przedmiotowo i w pewnych sytuacjach musi sobie jakoś poradzić. Kiedy pracujemy na budowach gdzie nie ma jeszcze zainstalowanych sanitariatów, jesteśmy w stanie ewentualnie to zaakceptować i przygotować się na taką sytuację (jeśli oczywiście zostaniemy wcześniej poinformowani). Jednak lepiej byłoby, żeby Inwestor był na tyle uprzejmy i przed rozpoczęciem naszych prac ten problem został rozwiązny. Przecież każdy musi czasem skorzystać skorzystać z wc, czy po prostu umyć ręce, bez względu na to czy jest to Pan Prezes, czy Pan Parkieciarz :)

  Zupełnie niedopuszalną jest jednak sytuacja kiedy zabrania się Parkieciarzowi, który wykonuje jakiekolwiek czynności związane z naszym zawodem korzystać z istniejących sanitariatów !!! Z wyrazami szacunku: Parkieciarze.

   

  3. Rezygnacja z usługi

   

  Jeżeli wiecie Państwo, że z jakichś powodów umówione z nami prace, które mieliśmy wykonać nie dojdą do skutku prosimy tylko o informację, że zrezygnowaliście z naszych usług. Jeśli otrzymamy ją odpowiednio wcześnie nie stanowi to dla nas żadnego problemu, po prostu zaplanujemy w tym czasie inne prace.

  Nasze grafiki są bardzo napięte i dzięki takiej informacji będziemy mogli przesunąć wykonanie usługi u innego klienta, lub ewentualnie podjąć się nowego zlecenia. Z wyrazami szacunku Parkieciarze.

   

  4. Odbiór usługi

   

  Po wielu godzinach ciężkiej pracy nastepuje czas na spotkanie z klientem, który ocenia czy wszystko zostało należycie wykonane. Oczywiście z reguły takie spotkania przebiegają sprawnie, szybko i bez zastrzeżeń, zdarzają się jednak Inwestorzy, którzy koniecznie chcą znaleźć jakiś powód do dyskusji.  Proszę pamiętać, że Parkieciarz nie pracuje w próżni, a warunki panujące na budowie mogą mieć wpływ na końcowy efekt prac. Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi Instytutu Techniki Budowlanej, zawartymi w publikacji: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych  "CZĘŚĆ B: ROBOTY WYKOŃCZENIOWE. Zeszyt 2. Posadzki z drewna i materiałów drewnopochodnych". Znajdziecie tu Państwo również informacje jak powinno się dokonywać odbioru prac. Pozdrawiamy serdecznie Parkieciarze.