• Wykonawcy
 • Sklepy
 • Materiały
 • Maszyny
 • Raporty z budowy
 • Lektury
 • Porównania
 • Ogłoszenia
 • Porady
 • Kontakt
 • Jak znaleźć dobrego Wykonawcę

  Poradnik dla osób, które szukają wykonawcy do prac związanych z podłogą drewnianą.

   

  Naszym zdaniem najlepszą rekomendacją dla Wykonawcy jest polecenie jego usług przez klienta.  Nie ma nic lepszego niż zadowolenie klienta, który dzieli się kontaktem do Parkieciarza z gronem swych znajomych, wystawiając mu tym samym pozytywną opinię. Co zrobić kiedy jednak nikt z naszego najbliższego grona nie zna akurat Parkieciarza, czy Cykliniarza ? Oto kilka wydawałoby się oczywistych podpowiedzi:

   

  1. Czy warto szukać Wykonawcy w internecie ? Oczywiście, że tak o ile będziemy pamiętali, że nie zawsze to co widzimy w wirtualnym świecie odzwierciedla rzeczywistość :) To, że podczas poszukiwań Wykonawcy, np. Parkieciarza jakaś firma wyświetli się jako pierwsza w wyszukiwarce internetowej wcale nie musi oznaczać, że jest ona najlepsza !!! Świadczy to przede wszystkim o tym, że firma dobrze się pozycjonuje, natomiast to czy jest ona rzeczywiście dobra sprawdzisz szukając opinii o niej.

  2. Czy warto szukać Wykonawcy na grupach tematycznych na Facebooku ? Oczywiście jest to jeden ze sposobów znalezienia Fachowca. Ważne jest jednak też sprawdzenie wiarygodności grupy internetowej. Chodzi o to czy dana grupa od początku jest grupą w danym temacie, czy na przykład wcześniej zbierała „lajki” nazywając się zupełnie inaczej. Często grupy mające inną przeszłość kasują posty z wcześniejszych okresów. Jak to sprawdzić ? Na przykład grupa niby istnieje od roku xxxx, a posty zaczynają się dopiero od roku yyyy. Jeśli grupa dotyczy konkretnego portalu warto sprawdzić od kiedy funkcjonuje domena. Można to zrobić na przykład tutaj: https://www.dns.pl/whois

  Jeśli grupa funkcjonuje dużo dłużej od samego portalu to może być to zastanawiające :)

  3. Co powie nam obecność danej firmy na stronie internetowej, którą można uznać za katalog firm ? Z reguły będzie to tylko zaznaczenie obecności czyli uczestnictwo w jakimś spisie, który może pełnić funkcję reklamy. Poza danymi kontaktowymi niewiele się dowiemy o konkretnej firmie. Naszym zdaniem warto szukać informacji w portalach branżowych gdzie Cykliniarze polecani są przez innych użytkowników.

   

  4. Dlaczego portale branżowe miałyby być dobrym miejsce na znalezienie Parkieciarza ? Dlatego, że w takich miejscach z reguły Wykonawcy są polecani i tym samym oceniani. Przy okazji można się wiele dowiedzieć o produktach i używanych przez fachowców urządzeniach. Nigdy nie zaszkodzi większa świadomość jak zamawiana przez nas usługa powinna być wykonana. Przydadzą się też zapewne informacje o cechach różych produktów używanych przez Parkieciarzy, czy dane o ich popularności wśród odbiorców.